Агрономія

Господарство «Україна» відпрацьовує технологію вирощування ріпаку на Луганщині

Господарство «Україна» відпрацьовує технологію вирощування ріпаку на Луганщині

У господарстві «Україна», яке займається вирощуванням сільськогосподарських культур у Білокуракинському районі Луганської області, ламають стереотип про те, що природньо-кліматичні умови регіону не підходять для вирощування ріпаку. 

Упродовж трьох років урожайність культури у господарстві складає 35- 41 ц на круг, розповів журналу The Ukrainian Farmer агроном «України» Володимир Лавренко.

У перший рік вирощування культури «зняли» по 41 ц на круг і продали по 11 тис. за тонну, що принесло господарству чистий дохід понад 28 тис. грн прибутку.

Також господарство працює над удосконаленням технології вирощування культури. Зокрема, добрі результати дали експерименти з вирощуванням зріджених посівів ріпаку. 

Маючи ріпакове поле із «залисинами» та пророслою падалицею пшениці, Володимир Лавренко вирішив не обробляти її пестицидами, щоб не залишати чорні плями, які заростуть бур’янами. 

Після скошування пшениця, що виросла вища за ріпак, пішла у відходи, а ріпак зібрали в товарне зерно. Так лише на обробці гербіцидами заощадили 250-280 грн.

У інший раз половина посіву була зрідженою, а на другій ріпак стояв лапатий – шкода було перекультивовувати. Спробували підсіяти горох, підживили селітрою й амонієм сульфату – і загалом зібрали по 15 ц/га ріпаку та 18 ц/га гороху.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!