Агрономія

Господарство «Коровай» переходить з інтенсивної на ресурсоощадну технологію

Господарство «Коровай» переходить з інтенсивної на ресурсоощадну технологію

У господарстві «Коровай» на Львівщині у 2022 році отримали добрий урожай, адже ще з попереднього мали запас оборотних коштів і погодні умови також були сприятливими. Утім, уже цього року будуть працювати не за інтенсивною технологією, як колись, а за ресурсоощадною.

Про це розповів голова господарства «Коровай» Олег Гіс в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«Ціна на зерно різко впала. Нині вона стабілізувалася, але ціни тільки перекривають собівартість зернових, на олійних і бобових ще трохи можна заробити. Тому навесні ми вже не будемо працювати не за інтенсивною технологією, як колись, а за ресурсоощадною.  Насамперед завдяки зменшенню кількості міндобрив», – зазначив аграрій.

Якщо, наприклад, зазвичай під зернові восени в господарстві давали по 200 кг/га основних добрив – діамофоски чи нітроамофоски, далі навесні двічі підживлювали аміачною селітрою по 250 кг/га (тобто фактично вносили 500 кг/га аміачної селітри), то цієї осені внесли 100 кг/га добрив, а навесні планують внести 300 кг/га, тобто скорочення буде на 30-40%.

Нагадаємо, господарство «Коровай» на Львівщині планує перейти на РКД та сіяти сидерати. Раніше повідомлялося також, як господарство заощаджує на добривах.