Агрономія

Господарство «Коровай» на Львівщині планує перейти на РКД та сіяти сидерати

рідкі комплексні добрива

У господарстві «Коровай» на Львівщині перспективними вважають рідкі комплексні міндобрива. Якщо все буде нормально, планують на наступний рік придбати установку для приготування рідких комплексних добрив і самотужки виготовляти РКД, заощадивши таким чином на удобренні.

Про це розповів голова господарства «Коровай» Олег Гіс в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«Основа живлення – міндобрива, їх нічим не заміниш. Я працюю 12 років на землі й усе перепробував, зокрема й органічні добрива, сидерати. Звісно, всі види добрив дають позитивний результат. Наприклад, позакореневе підживлення дає добавку врожайності 5–10%. Добрий результат дає органічне добриво – я купую курячий послід. Однак його нині немає, все розкупили на птахофермах. Та й ціна зросла – виробники добрив одразу зреагували на попит. Гранульований курячий послід коштує 10 тис. грн/т, а його треба внести хоча б 1–1,5 т/га. То нині за витратами він рівняється до міндобрив», – зазначив аграрій.

Нині в господарстві притримують до лютого кукурудзу, пшеницю другого класу, а коли зросте на них ціна, тоді й будуть купувати добрива: трохи органіки, трохи мінеральних. Але менше, ніж зазвичай.

«Тепер вигідно користуватися сидератами. Я поки що серйозно не вивчав це питання, тільки пробував. Але цього року планую міняти технологію, бо до міндобрив не докупишся. Замість 200 кг/га діамофоски чи нітроамофоски після пшениці висію сидерати, восени загорну в ґрунт і навесні сіятиму кукурудзу, сою чи соняшник, не вносячи основних міндобрив», – додав Олег Гіс.

Нагадаємо, на думку аграрія, якісний обробіток ґрунту та висів насіння, якісний посівний матеріал можуть на 30% додати врожаю.