Агрономія

Гібриди кукурудзи мають незначну роль у формуванні урожайності, - досвід

Гібриди кукурудзи практично не відіграють важливої ролі у формуванні урожайності: різниця в 1 тонну була між відверто поганим гібридом і рештою, які йшли практично на одному рівні.

Про такі результати 2020 року AgroTimes розповів Андрій Капріца, керівник ФГ «Флора А.А.» (південь Вінничини).

Щорічно підприємство висіває 10-20 гібридів кукурудзи селекції різних іноземних виробників, районованих для своєї зони.

«Експериментальні посіви організовуємо за принципом side-by-side – сіємо один біля одного гібриди різних виробників чи з різним ФАО», – зазначив фермер. Він пояснив, що господарство має в обробітку дуже різні ґрунти: в одному полі у 114 га зафіксовано 8 ґрунтових відмін, тому навіть side-by-side сіють згідно карти завдання. Таким чином гібриди потрапляють в однакові умови – щодо рельєфу, кількості опадів, вмісту гумосу, кислотності ґрунту.

«Отже, результат залежить не лише від потенціалу гібриду, а від ґрунтових умов, в які він потрапив, – додав Андрій Капріца. – Усі дані збираємо, аналізуємо після збору урожаю і ухвалюємо рішення щодо вибору гібриду для сівби у промислових масштабах».

Кращі результати минулого року дали гібриди з ФАО 350-340. Тому цьогоріч компанія посіяла 15% кукурудзи з ФАО 290-300, щоб змогу раніше стартувати зі збиральною кампанією, а решту угідь засіяли гібридами з ФАО 350-390.

Нагадаємо, загущення посівів кукурудзи призводить до зниження маси тисячі зерен і натури зерна. Раніше повідомлялося, генетична стійкість гібридів не може нівелювати всі ризики.