Агрономія

Як формування посівного ложа впливає на посухостійкість кукурудзи

Кукурудза має три основні проблематичні фази розвитку, які можна коригувати, а  найбільше на те, як рослина перенесе посуху, впливають передпосівний обробіток і сама сівба.

Про це розповіли фахівці компанії «Євраліс Семенс Україна».

 «Три основні фази кукурудзи – це сівба та сходи, фаза 4-8 листків, поява волоті та цвітіння волоті й качана. Усе починається з сівби. Для того, щоб отримати гарні сходи, які краще перенесуть посуху, потрібно створити ідеальне насіннєве ложе. Весняний передпосівний обробіток ґрунту в усіх зонах вирощування кукурудзи передбачає максимальне збереження вологи та створення пухкого посівного шару на зораних площах», –  зазначають у компанії.

Так, ідеальним насіннєвим ложем вважають: грудки розміром 2-3 см, дрібний, щільний ґрунт, тверда основа та відсутність структурних перешкод.

«Наступний етап – фаза 4-8 листків. На двох сусідніх полях може бути кардинальна різниця у сходах, через те, що одним дали стартові добрива, а іншим ні. Таким чином добрива забрали на себе вологу, а на іншому полі ми майже не отримали врожаю», – додають фахівці.

Разом з тим ще однією важливою фазою є поява волоті та цвітіння качана. Якщо в цей період є несприятливі умови, навіть за умови проведення всіх агротехнічних заходів для посіву, то початок просто не зможе запалитися.

Нагадаємо, агроном назвав вагомі причини для висівання кількох гібридів кукурудзи. Раніше повідомлялося, які оптимальні норми висіву кукурудзи на зрошенні.