Агрономія

Гербіциди ефективні в поєднанні з біопрепаратом в посівах сої, - учений

Дослідження вчених Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН України засвідчили ефективність поєднання біопрепарату з грамініцидом для знищення бур’янів у посівах сої. 

Про це в статті журналу The Ukrainian Farmer пише провідний науковий співробітник Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН України Роман Гутянський. 

«Нам було важливо дізнатись до післясходових гербіцидів якої протибур’янової спрямованості краще додавати повну норму біопрепарату Біокомплекс-БТУ та яка ефективність його половинних норм за внесення спочатку з протидводольними гербіцидами, а потім з грамініцидом. У результаті з’ясували, що порівняно з контролем застосування бакової суміші протидводольних гербіцидів Базагран + Хармоні Класік по примордіальних листках з наступним внесенням грамініциду Лемур у фазі 2–3 трійчастих листків сої контролювало загальну сиру масу бур’янів на 80 %. Дана композиція контролювала сиру масу злакових однорічних і дводольних малорічних бур’янів у посівах сої відповідно на 98 % і 93 %», – зазначає науковець. 

За словами Романа Гутянського, за внесення повної норми біопрепарату з протидводольними гербіцидами (Базагран, 1,5 л/га + Хармоні Класік, 30 г/га + Біокомплекс-БТУ, 2,0 л/га + Липосам, 0,2 л/га) по примордіальним листкам сої знижувалась ефективність цих гербіцидів у контролюванні маси дводольних бур’янів у посівах сої. Більш доцільним виявилось застосовувати повну норму біопрепарату з грамініцидом або додавати половинні норми біопрепарату за кожного внесення протидводольних гербіцидів і грамініциду.

Читайте також: Вчені встановили найкращий період застосування післясходових гербіцидів на сої

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!