Гербіцидне рішення для ризикового сезону – рекомендації фахівців

Кукурудза – культура, на яку цього року покладає надію велика кількість аграріїв. Свою роль у цьому відіграла і досить приваблива ціна, яку сьогодні пропонують на ринку, й необхідність пересіву частини площ, які постраждали внаслідок аномальних весняних приморозків.
Щоб отримати заплановану врожайність, культурі необхідно забезпечити максимально сприятливі умови для росту та розвитку, особливо на початкових етапах вегетації. І якщо зі шкідниками та хворобами в цей період дасть раду протруйник, то подбати про захист від бур’янів аграрію доведеться самостійно. На що звернути увагу – розповідають фахівці компанії Ukravit.
«Специфіка поточного агросезону створила досить ризикову ситуацію для культур з боку бур’янової рослинності. Не є винятком і кукурудза, адже вона має тривалий гербокритичний період і є чутливою до конкуренції за світло, вологу, простір та елементи живлення аж до формування 10 листка. В цей час відбувається закладання кількості качанів, кількості рядків та зерен у них, словом, безпосередньо формування майбутньої врожайності. Додаткову загрозу становлять окремі шкідники і хвороби, для яких бур’яни є резерватором, а також алелопатичний тиск на культуру з боку бур’янів. Тому для контролю сегетальної рослинності важливо обрати гербіцид широкого спектра дії, здатний справитися як зі злаковими, так і з дводольними бур’янами, із додатковою ґрунтовою активністю».
– зазначає керівник департаменту агротехнологій Ukravit Олександр Мигловець.
В умовах агросезону – 2025 Олександр рекомендує застосувати післясходовий гербіцид Міладар Дуо (мезотріон, 100 г/л + нікосульфурон, 45 г/л). Мезотріон у його складі блокує дію рослинних ферментів, які беруть участь у синтезі каротиноїдів; каротиноїди розширюють спектр поглинання хлорофілу до інфрачервоного, тому бур’яни припиняють фотосинтез, втрачають зелений колір і гинуть. А нікосульфурон припиняє поділ клітин шляхом блокування процесів, які відповідають за біосинтез основних амінокислот.
Таке поєднання діючих речовин дозволяє знищити широкий спектр однорічних, багаторічних дводольних і злакових видів бур’янів, зокрема стійких до гербіцидів групи 2,4-Д, сульфонілсечовин, триазинів та інші. Крім того, гербіцид є рішенням № 1 для контролю злісного бур’яна – ваточника сирійського. А за рахунок ґрунтової дії мезотріону він проявляє пролонговану ґрунтову активність і стримує наступні хвилі сходів дводольних бур’янів.
Важливо, що Міладар Дуо має широке «технологічне вікно» застосування – 3-8 (10) листків кукурудзи, що дозволяє ефективно знищувати бур’яни навіть на пізніх фазах росту культури. При цьому він є толерантним до культури і не проявляє фітотоксичності щодо рослин кукурудзи.