Агрономія

Фунгіциди-стробілурини потребують бакового партнера, – агроном

У СТОВ «Агрокомплекс-98», що на Житомирщині, для підсилення дії фунгіцидів класу стробілурини у бакову суміш додають інший фунгіцид контактної дії.

Про це розповів агроном господарства Олег Левковський в інтерв’ю кореспонденту журналу The Ukrainian Farmer.

«Стробілурини ми застосовуємо на зерновій групі, на сої та на картоплі (азоксистробін). Вони справді працюють, подовжуючи вегетативний період рослини, укріплюючи кореневу систему, додаючи імунної сили рослини. Звісно, на око часто ти це все не бачиш, але бункер це показує», – зазначив Олег Левковський.

Утім, за словами агронома, є одна засторога. Дія стробілуринів на патогени нині дещо слабувата, бо перші роки їх активно застосовували заниженими нормами, і сьогодні у чистому вигляді діючі речовини цього класу фунгіцидів майже не застосовують – здебільшого як баковий партнер для створення грін-ефекту.

«Мої колеги кажуть, що азоксистробін працює в чистому вигляді, а я наполягаю, що потрібен контактний партнер. Цього року я знайшов одну наукову працю, де зазначено, що 2007 року, коли почали застосовувати цей фунгіцид на картоплі, стійких ізолятів альтернарії не було, а у 2017 році зі 112 ізолятів 67 уже були стійкими до азоксистробіну. Тому ми можемо втратити цей чудовий продукт у найближчі роки», – наголосив Олег Левковський.  

Нагадаємо, нові технології захисту сої передбачають відтермінування старіння листя.