Агрономія

Нові технології захисту сої передбачають відтермінування старіння листя

Технологія захисту сої може зазнати змін у зв’язку з появою на ринку стробілуринової групи фунгіцидів, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Специфічність нового захисту сої базується на зеленому ефекті – система захисту культури має за мету відтермінування старіння листя, що дозволить повніше використовувати потенціал продуктивності рослин, підвищити урожайність і стабілізувати виробництво цієї культури.

Зелений ефект стробілуринів базується на подавлені в обприсканому листі виробництва етилену або «гормону старіння». Перші трійчасті листки, які відповідають за потік ауксинів, підпадають під процес не старіння в кількості розвернутих листків на момент обприскування.

Як пояснили в Інституті зрошуваного землеробства НААН, зараз для захисту посівів сої від шкодочинних організмів і Південному Степу України застосовується на практиці, як правило, традиційно три компоненти:

  1. ґрунтовий та страховий гербіциди;
  2. фунгіцид триазольної групи;
  3. контактний інсектицид (піретроїд).

За цих обробок спостерігається старіння здорового прикореневого листя, вузький діапазон стимулюючої дії на процеси, що відповідають за ріст коренів і наземної маси рослин у період закладання структурних показників рослин та гостра недостатність забезпеченості цих процесів фосфором і цинком на початку весни.

Сила зеленого ефекту кожного з фунгіцидів стробілуринової групи поки що вивчається.

Раніше було прораховано рентабельність фунгіцидних обробок посівів озимих зернових культур.