Агрономія

Фіксують незначне підвищення чисельності мишоподібних гризунів

Аналіз матеріалів моніторингу, які надходять з областей, свідчить, що температурний режим та достатня кількість повноцінних кормів на переважній більшості території країни забезпечують задовільну життєдіяльність мишоподібних гризунів. Разом з тим, значного підвищення чисельності та активного розселення гризунів не відмічається.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

В озимих посівах майже усіх регіонів нараховується 1-2, осередково в полях Вінницької, Волинської, Львівської, Чернівецької областей до 3 жилих колоній на гектар.

В заселених гризунами багаторічних травах, садах, неорних землях, полях після просапних культур мають місце 1-4, у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Миколаївській, Полтавській областях до 5-6 жилих колоній на гектарі з чисельністю жилих нір на одну колонію – 3-6 штук. За слабкого та середнього ступенів у згаданих областях гризунами пошкоджено 1-5% рослин озимих зернових та ріпаку, багаторічних трав.

Загроза підвищення чисельності та шкідливості мишоподібних гризунів, передусім в озимині, межуючою з неугіддями та багаторічними травами, ймовірна в разі стійкого снігового покриву, під яким за наявності достатньої кількості корму гризуни продовжують розмноження.

Інтенсивність подальшого розвитку та поширення, а також рівень шкідливості будуть визначатись насамперед, погодними умовами та ефективністю винищувальних заходів, які здійснюють на площах зі щільністю гризунів понад 3-5 колоній на гектарі, через внесення в жилі нори дозволених до використання родентицидів. Тому агрономи господарств та державні фітосанітарні інспектори повинні проводити систематичні обстеження з метою встановлення чисельності та визначення видового складу мишоподібних для проведення ефективного та вчасного захисту полів для забезпечення збереження посівів від пошкоджень.

Раніше повідомлялося, як захистити посіви озимини від гризунів.