ФГ «Широкоступ» на Київщині висіває аж 13 культур, що дає багато переваг

ФГ «Широкоступ» на Київщині висіває аж 13 культур, що є одним із фундаментальних елементів інтегрованого захисту, який поєднує хімічні, біологічні, механічні, агротехнічні методи. Тут вирощують цукровий буряк, озимі пшеницю, ріпак, жито, овес, ячмінь, ярий ячмінь, сою, кукурудзу, соняшник, квасолю, гречку, горох, а також кормові трави для потреб тваринництва.
Про це розповів голова господарства Олександр Широкоступ, пише журнал The Ukrainian Farmer.
За його словами, розширена сівозміна – це і диверсифікація ризиків, адже рік на рік не випадає: просяде одна культура, то вистрелить інша, і водночас забезпечення здорового фітосанітарного стану поля, поліпшення якості ґрунту. Зважаючи на такий підхід, структуру посівних площ у господарстві практично не міняють – сіють усього потроху, щоправда, складніших у вирощуванні культур, як от цукровий буряк чи ріпак, дещо менше – в межах 250 га, менш вибагливих (наприклад, кукурудзу чи соняшник) – до 500 га.
«Торік найрентабельнішою була кукурудза, на соняшник також була непогана ціна, З бобових найрентабельніший – горох і квасоля. Горох використовуємо для власних потреб, а надлишок прода ємо. Проте треба враховувати, що це ще й добрий попередник, який сприяє покращенню родючості ґрунту й ство рює ліпші умови для розвитку наступ них культур. Квасоля також досить високорентабельна культура. Успішно контрактуємо її з одним із вітчизняних консервних заводів, що суттєво додає додаткової вартості продукту»,
– зазначає керівник господарства.
Він також додав, що розширена сівозміна дає змогу щороку бути рентабельним, незважаючи на цінові коливання.
Раніше ми писали, що широка сівозміна поліпшує фітосанітарний стан посівів і зменшує хімічне навантаження.