Агрономія

Фермерам з прифронтових та деокупованих областей безкоштовно нададуть насіння соняшнику

Фермерам з прифронтових та деокупованих областей безкоштовно нададуть насіння соняшнику

Через велику кількість бажаючи отримати насіння кукурудзи у межах ініціативи AGRI-Україна від USAID, донорська допомога безкоштовним насінням була швидко вичерпана. Тому компанія «Лідеа Україна» прийняла рішення надати додаткове насіння із доступних наразі запасів. Цього разу насіння соняшнику.

Про це повідомили в пресслужбі USAID.

Допомога буде запропонована аграріям, які раніше подавали заявки через Державний аграрний реєстр на одержання насіння кукурудзи, але яким не вистачило посівних одиниць цієї культури.  

Зокрема, це агровиробники, що обробляють від 5 до 500 га у Дніпропетровській, Київській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях. Кожен фермер, якому не вистачило насіння кукурудзи, зможе отримати до 40 посівних одиниць соняшника. При цьому подавати нову заявку до Державного реєстру не потрібно, організатори самі контактуватимуть з пропозицією до тих, хто подавали заявки.

Загалом компанія «Лідеа Україна» через Програму USAID АГРО за підтримки Міністрерства аграрної політики та продовольства України передасть аграріям із найбільш постраждалих від війни областей 2858 посівних одиниць насіння соняшника. Організацію його доставки забезпечить Всеукраїнська асоціація громад, реалізуючи за сприяння Прогами USAID АГРО проект «Згуртовані громади».

Завдяки цій ініціативі агровиробники із прифронтових та деокупованих регіонів зможуть виростити та поставити на ринок щонайменше 24 тис. тонн соняшника. За попередніми прогнозами, врожай, зібраний із безкоштовно наданого насіння, принесе аграріям приблизно 360 млн грн виторгу, що сприятиме відновленню агровиробництва в постраждалих від війни громадах.

Нагадаємо, USAID анонсувало пакет допомоги агросектору України на 60 млн дол.