Фахівці наголошують на важливості застосування ад'ювантів в умовах цієї весни

Викликів у весняний період вистачає: це час, коли потрібно і про контроль бур’янів подбати, й про захист від хвороб та шкідників потурбуватися, і необхідні підживлення провести. Однак мінливі погодні умови, притаманні цій порі року, не завжди дають можливість зробити все своєчасно. Щоб культури отримали належні захист і підживлення, а погодні фактори не стали на заваді їх ефективності, фахівці компанії Ukravit в умовах поточного сезону рекомендують застосовувати ад’юванти.
«Весняний період – чи не найскладніший з точки зору захисту і підживлення посівів і насаджень. В один місяць ми можемо спостерігати знижені і підвищені температури та їх перепади, приморозки та інтенсивну сонячну інсоляцію. Відповідно, оптимальні для проведення обробок умови складаються вкрай рідко. Однак культурні рослини не можуть чекати: якщо вони не отримають безконкурентне середовище для росту і розвитку, захист від шкідників та хвороб чи необхідні елементи живлення, це неминуче відіб’ється майбутній врожайності. Щоб цього уникнути, до робочих розчинів засобів захисту рослин і мікродобрив необхідно додавати ад’юванти: це, по-перше, дозволить нівелювати негативні погодні фактори, по-друге – підвищити ефективність весняних обприскувань».
– підтверджує керівник департаменту агротехнологій Ukravit Олександр Мигловець.
Олександр рекомендує віддати перевагу органосиліконовому ад’юванту Інгрес (поліалкіленоксид модифікований гептаметилтрисилоксан). Високий вміст трисилоксану в ньому пришвидшує розповсюдження робочого розчину по листовій поверхні. Він дозволяє зменшити поверхневий натяг води/робочого розчину в 3,5 рази, до <20,5 мН/м (міліньютонів на метр), в той час як для води цей показник становить близько 73 мН/м. Важливо, що препарат не має заряду, а отже не взаємодіє з молекулами пестицидів та агрохімікатів й не впливає на їх дію.
Інгрес зменшує кут контакту крапель із поверхнею, що забезпечує розтікання та охоплення в декілька десятків разів більшої площі листового апарату, що є особливо актуальним для контактних продуктів. Водночас ад’ювант має високі пенетраторні властивості, тобто сприяє швидшому і кращому проникненню ЗЗР та МКД, що пришвидшує його дію й зменшує вплив факторів навколишнього природного середовища на якість обприскувань.