Агрономія

Енергетичну вербу не варто вирощувати на ґрунтах із надмірною вологістю

Далеко не всі малопродуктивні землі придатні для вирощування енергетичної верби, адже це досить великий спектр ґрунтів.

На цьому наголосив директор із розвитку компанії «Украгроенерго», керівник Центру вирощування енергетичної верби Севастян Трушевський, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Супіщані ґрунти згодяться, на торф’яниках і глинистих енергетична верба показує доволі добрий результат, – заначив він. – А от пісок не є будівельним матеріалом для верби. На перший погляд, найоптимальнішим варіантом є луки. Проте у цьому разі важливо врахувати, скільки часу вони залиті водою: якщо місяць – допустимо, якщо три – верба задихнеться».

До того ж орендувати луки доволі складно, бо діє обмеження в законодавстві щодо землевідведення, додав Севастян Трушевський.

За його словами, «Украгроенерго» пробувало садити енергетичну вербу на болотистій місцевості, але дерева виросли на 2 м і загинули.

Тому Севастян Трушевський не радить вирощувати вербу на ґрунтах із надмірною вологістю – саме з технологічного погляду.

Верба любить вологу, тому їй більше підходять кліматичні зони, де щороку випадає понад 600 мм опадів. В Україні це північна, західна й частково центральна частини, зауважив він.

Хоча культура й невибаглива до ґрунту, під час його вибору все ж треба врахувати два ключових моменти: вміст гумусу має бути понад 1%, а кислотність – 5-7 pH.

Так, урахувавши всі вимоги, «Украгроенерго» заклало плантації енергетичної верби на Житомирщині біля Овруча. Ця ділянка наразі є однією з найкращих в України, підкреслив Севастян Трушевський.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!