Агрономія
Головне:
Агрономія

Енергетичну вербу можна скошувати звичайним силосним комбайном

Енергетичну вербу можна скошувати звичайним силосним комбайном

Спеціальний комбайн для скошування енергетичної верби доцільно придбати за умови, якщо плантація займає від 1 тис. га. Тоді техніка використовується найбільш раціонально: за сезон – з кінця листопада до кінця лютого – комбайн може скосити 350-400 га плантації.

Про це розповів директор із розвитку «Украгроенерго», керівник Центру вирощування енергетичної верби Севастян Трушевський, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Відповідно стільки ж на другий і на третій роки, після чого повертається на першу частину плантації. Таким чином загальний пул землі становить 1 тис. га.

Комбайн зрізає деревця й одразу подрібнює на тріску фракцією 2-4 см – це і є кінцевий продукт заготівлі сировини.

Енергетичну вербу можна скошувати звичайним силосним комбайном потужністю 550-600 к. с., а спеціальну жатку доведеться придбати.

Економічна вигода вирощування енергетичної верби полягає ще й у тому, що тріску не потрібно досушувати. Зберігати її краще під накриттям, підсушуючи природним способом.

Бажано, щоб висота кагату не перевищувала 1,5 м, інакше її важко буде ворушити і почнеться процес самозігрівання, за яким почнеться гниття.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали