Агрономія

Експерт назвав сім кроків до ефективного органічного виробництва

Органічне землеробство досить цікаве з економічної точки зору, особливо в нинішніх умовах. За правильної побудови виробничого процесу і найголовніше – відновлення природного функціонування режиму ґрунту, можливо створити більш стабільну систему виробництва, як порівняти з конвекційним. Утім, слід враховувати кілька важливих моментів.

Як зазначив кандидат сільськогосподарських наук, директор з виробництва продукції органічного рослинництва ПСП ім.Т.Г.Шевченка («Аснова Холдінг») Андрій Вдовиченко у своїй колонці на AgroTimes, органічне виробництво – це гра в довгу. Перш за все потрібне правильне планування, правильне розуміння природних процесів в ґрунті та навколишньому середовищі.

Кроки до ефективного органічного виробництва:

  1. усвідомлення, що це та справа, якій ви готові присвятити своє життя;
  2. переосмислення методів агровиробництва;
  3. розуміння того, що результати можуть бути не швидко;
  4. правильно підібрана команда однодумців;
  5. готовність експериментувати та діяти нестандартно;
  6. планування на декілька років вперед;
  7. правильний підбір агротехнологій.

Основний виклик, що може стати на заваді – агротехнічний, і це перш за все боротьба з бур’янами. Але зараз дуже швидко розвивається напрямок виробництва просапних культиваторів та штригельних борін: Treffler, Hatzenbichler, Einböck, Steketee, UNIA, ТОВ  «Агромаш-Калина» та інші.

«Україна має гарний потенціал у виробництві біологічних препаратів, біологічних засобів у боротьбі з хворобами та шкідниками, що є досить ефективними», – зазначив Андрій Вдовиченко.

Нагадаємо, дохід з гектара в органічному виробництві лишається на рівні $1300-1600. Як повідомлялося, Україна нарощує обсяги експорту органічної продукції.