Агрономія

Екологічне врівноваження агроценозів потребує впровадження елементів біологізації

Екологічне врівноваження агроценозів потребує впровадження елементів біологізації

Орієнтація на широке комплексне впровадження в традиційному землеробстві елементів біологізації – найперспективніший шлях до екологічного врівноваження агроценозів, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Вони знизять інтенсивне кришення орного шару, розширять упровадження механізованих засобів боротьби з бур’янами, забезпечать зменшення навантажень агроценозу штучними агрохімікатами з максимальним залученням відновлювальних органічних ресурсів.

«Наближається ера відновлюваного землеробства, в якому поєднується сівозмінний чинник, безполицевий обробіток ґрунту й сучасна теорія оптимізації мінерального живлення рослин. За наявним стереотипом відомо, що коренева система рослин споживає як прості елементи, так і цілі ланцюжки амінокислот», – ідеться в повідомленні.

Нині в науковій літературі теоретично й практично обґрунтовано ідею гуматного живлення рослин, звичайно, поряд із мінеральним. Комерціалізація цього питання набуває ділових обертів і завойовує світовий ринок.

Нагадаємо, затоплені землі потребуватимуть спеціальних методів відновлення. Як повідомлялося, вплив біопрепаратів на мікрофлору ґрунту залежить від вирощуваної культури.