Дощі на Львівщині спричинили розвиток хвороб озимих культур
На ранніх посівах озимих пшениці, ячменю відзначено проявлення хвороб, а саме: септоріозу, ринхоспоріозу, якими охоплено 1-10% рослин. Опади різної інтенсивності зумовили поширення хвороб ріпаку озимого. На посівівах культури спостерігається ураження альтернаріозом (5-8%), пероноспорозом (7-9 %), фомозом (2-4 %).
Про це інформує Інститут сільського господарства Карпатського регіону НААН.
Погодні умови осені сприяють життєдіяльності мишоподібних гризунів. На обстежених площах на 1 га озимих ріпаку, пшениці нараховується від поодиноких нор до 1-2 заселеної колонії.
У зниженні чисельності мишоподібних гризунів, зокрема полівок, важливу роль відіграє система запобіжних заходів. Небезпека пошкодження озимих культур та багаторічних трав і насаджень зберігатиметься повсюди.
Надалі очікується міграція гризунів на посіви озимих зернових колосових, озимого ріпаку та багаторічні трави та збільшення чисельності на зазначених культурах.
Зернові принади використовують при перевищенні економічного порогу шкодочинності (ЕПШ), який становить 3-5 і більше заселених колоній на 1 га.
Всі роботи щодо обмеження чисельності шкідливих організмів потрібно проводити, суворо дотримуючись санітарних правил, регламентів застосування препаратів, правил і заходів з охорони праці, та використовувати препарати лише відповідно до «Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».
Нагадаємо, дієвою схемою захисту озимого ріпаку поділилися в «Агрофірмі “Дзвони”». Раніше також повідіомлялося про ефективний захист посівів озимого ріпаку.