Агрономія

Десиканти контактної дії діють повільніше, ніж препарати системної дії

Сучасний ринок ЗЗР пропонує досить великий асортимент хімічних десикантів для застосування на сої. Вони різняться за дозою й формою внесення препарату, а також інтенсивністю підсушування рослин, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Зокрема, препарати, рекомендовані до застосування у фазу початку побуріння бобів нижнього та середнього ярусу за вологості зерна сої до 35–40% (в основному контактної дії) діють повільніше та м’якіше, ніж препарати системної дії, що впливають на рослину не завжди м’яко.

До першої групи відносяться такі препарати: Агрощит Супер, Вулкан Плюс, Гефест, MON79351, Торнадо 500, Річард, Везувій, Десикант, Дикват, Юстон.

До препаратів системної дії відносяться: Раундап Макс, Баста 150 SL, Асталон 150 SL, Реглон Супер 150 SL, Ретро 150 SL, Суховій. Їх потрібно застосовувати за 10–14 днів до збирання сої.

Щоб забезпечити якісну десикацію сої, рекомендується застосовувати контактні препарати. На відміну від системних, що забезпечують процес дефоліації, препарати на основі диквату одночасно знижують вологість зерна, зупиняють розвиток і поширення хвороб, усувають проблему забур’яненості посівів.

Раніше повідомлялося, як уникнути здійснення десикації посівів сої.