Чисельність мишоподібних гризунів зростає в посівах озимини
У лісостепових, поліських та деяких степових областях у посівах озимих зернових та ріпаку спостерігається підвищення чисельності мишоподібних гризунів, які продовжують мігрувати з лісосмуг, узбіч доріг, неорних земель та багаторічних трав у пошуках соковитого корму, на гектарі нараховується 1-3, максимум 4-5 (Миколаївська, Хмельницька обл.) жилих колоній, у кожній з яких 1-8 жилих нір.
Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
Повсюди на 20-100% багаторічних трав, садах, незораних площах після просапних культур, неугіддях, інших природних стаціях кількість мишоподібних гризунів враховується 1-4, максимум до 6 (Івано-Франківська, Київська, Миколаївська, Полтавська, Хмельницька, Черкаська обл.) жилих колоній на гектар у кожній по 3-10 жилих нір.
Нагадуємо, якщо на одному гектарі посівів щільність мишоподібних гризунів досягає 3-5 і більше жилих колоній, то необхідно негайно приступити до їх знищення.
Найефективнішим і найекономічнішим способом боротьби з гризунами є застосування родентицидів дозволених до використання. Щоб ефективно захистити посіви від мишоподібних гризунів, важливо визначити домінуючі види та їх чисельність. Застосовуючи родентициди, варто враховувати видовий склад гризунів, особливого значення надаючи домінуванню шкідників на кожному полі.
Нагадаємо, правильне видове визначення гризунів дозволить вжити вдалих захисних заходів.