Агрономія

Частину сої і соняшнику в «ТАС Агро» посіяли за новою технологією

Частину сої і соняшнику в «ТАС Агро» посіяли за новою технологією

У компанії «ТАС Агро» частину сої і соняшнику цьогоріч посіяли за новою технологією, адже на початку посівної в умовах війни порахували: якщо виконувати заплановану програму, є ризик не відсіятися через нестачу пального.

Про це розповів Нил Неміровченко, в. о. генерального директора ТОВ «ТАС Агро» в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«Новим для нас були не тільки система обробітку ґрунту, але й деякі елементи посівної. Наприклад, на деяких площах сою посіяли на глибину 8 см, хоч зазвичай сіємо на 3−4 см, щоб не втрачати енергію проростання насіння. Але бачили, що вологи мало, тому разом з компанією «Прогрейн», з якою маємо спільну насіннєву програму, пішли на такий крок», − зазначив Нил Неміровченко.

Відтак, отримали сходи нічим не гірші, ніж посіяні на 3−4 см. Загалом мають непогані результати по всіх культурах. І це при тому, що пішли на скорочення мінерального живлення соняшнику.

На кукурудзі також зменшили норми удобрення, а на деяких площах навіть зовсім їх не вносили, зокрема там, де були високі врожаї торік. Відповідно, мінеральні залишки були в ґрунті.

«Дуже багато рішень наші працівники приймали на місцях. Зазвичай усі працюють за розробленою технологічною картою, але війна змусила шукати нових рішень, чимало ідей надходило з регіонів», − додав Нил Неміровченко.

Нагадаємо, всього «ТАС Агро» цього року вдалося засіяти понад 57 тис. га. Як повідомлялося.