Агрономія

Боротьба з озимою совкою більш ефективна до її переміщення в ґрунт, – експерт

Коли озима совка переміщається у ґрунт, вона стає стійкою до інсектицидів, тому з нею потрібно боротися на більш ранніх строках.

Про це розповів Сергій Хаблак, начальник відділу впровадження та моніторингу технологій у рослинництві агрохолдингу A.G.R. Group в ході конференції «День Агронома».

«Виділяють дві фази розвитку личинки озимої совки :1) 1-3 віковий період, тоді гусениці зішкрібають м’які тканини листя і прогризають діри 2) 4-6 період – вони знаходяться в  ґруні і вночі, перебуваючи максимально близько до поверхні, перегризають сходи біля кореневої шийки. Тому боротися з совкою треба з 1-3 періодів, поки вона знаходиться на листку. Як тільки опускається нижче – настає 4-6 період, який стійкий до інсектицидів», – зазначає фахівець.

За його словами, на кукурудзі рекомендується використовувати 2-3-х компонентні інсектициди як більш ефективні, до складу яких входять діючі речовини хлорантраніліпрол та флубендіамід.

«Проти гусениць совок старших вікових груп високу ефективність забезпечують суміші фосфорорганічних препаратів з піретроїдами, серед яких хлорпірифос уже не такий популярний через його заборону в ЄС, де заборонили також фосфорорганічні препарати з діючою речовиною хлорпірифос-метил. Це високотоксичні речовини, що накопичуються в організмі, передаються з молоком немовляті та викликають різні патології, каліцтва. Натомість ефективними є карбам ати та діаміди», – додає Сергій Хаблак.

Нагадаємо, втрати кукурудзи через озиму совку можуть сягати 80 млн тонн на рік. Раніше було названо найбільш ефективний метод боротьби зі стебловим метеликом та бавовниковою совкою.