Агрономія

Більша листкова поверхня додає соняшнику врожайності лише за сприятливих умов, - дослідження

Поширена думка про те, що недостатній та надмірний розвиток листкової поверхні соняшнику негативно впливає на його рівень урожайності, не зовсім вірна. Насамперед слід звернути увагу на етап онтогенезу, на якому визначено площу листкової поверхні рослини, та на умови середовища, у яких ця рослина опинилася.

Дослідженнями вчених  Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН встановлено, що велика площа листя забезпечує найбільші прирости врожаю тільки за відповідних метеорологічних умов.

Надзвичайно високі або, навпаки, знижені температури повітря, а також брак вологи не забезпечують нормальної діяльності дуже розвиненій листковій поверхні.

Надмірне збільшення площі листкової поверхні може супроводжуватися підсиленням дихання через конкурентні взаємодії рослин і, відповідно, зменшенням продуктивності фотосинтезу й ефективності перетворення енергії сонячних променів на продукти асиміляції.

Рослина за таких умов намагається скоротити асиміляційний апарат і «скинути» частину листя або уповільнює утворення та приріст нових листків.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!