Агрономія

Безводний аміак є перспективною альтернативою аміачній селітрі

Безводний аміак є перспективною альтернативою аміачній селітрі

Українські вчені довели перспективність застосування безводного аміаку як альтернативи аміачній селітрі для удосконалення системи азотного живлення посівів озимої пшениці. 

Під час дослідів перед сівбою озимої пшениці, попередником якої була кукурудза на зерно, в досліді були внесені аміачна селітра та безводний аміак у дозах по 100 кг діючої речовини на гектар. 

У перші дні після застосування безводного аміаку вміст мінерального азоту в орному шарі ґрунту, зокрема в стрічці внесення, збільшився в 6,8 раза проти неудобреної ділянки та в 3,3 раза, порівнюючи із застосуванням аміачної селітри. 

На відміну від розкидного способу внесення аміачної селітри в зоні локалізації безводного аміаку створюється осередок концентрації азоту, який перебуває переважно в амонійній формі (на час відновлення весняної вегетації співвідношення NH4:NO3 дорівнювало 1,7:1, тоді як за внесення аміачної селітри становило всього 1:1,4. 

Завдяки цьому вміст мінерального азоту в орному шарі ґрунту зберігається вищим до кінця вегетації озимої пшениці, а його вимивання з профілю ґрунту є меншим, ніж за внесення аміачної селітри. 

Водночас учені зазначають, що тривале внесення  безводного аміаку може призвести до погіршення родючості ґрунту, тому потрібно використовувати науково-обґрунтований підхід до визначення оптимальних доз азоту, враховуючи не лише економічну доцільність, а й ґрунтоохоронні вимоги та можливі екологічні ризики.

Раніше повідомлялось, що безводний аміак має низку переваг порівно з твердими азотними добривами.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!