Агрономія

BARTSOS Group утричі збільшить площі смугового ґрунтообробітку

BARTSOS Group утричі збільшить площі смугового ґрунтообробітку

Технологію MZURI Pro-Til агропідприємства BARTSOS Group на півдні Вінниччини застосовують на 3,2 тис. га ріллі. Наступного року площі смугового ґрунтообробітку збільшать до 9,025 тис. га.

Про це розповів доктор біологічних наук, заступник директора BARTSOS Group Іван Кривенко у ході Всеукраїнського практичного форуму «Ефективне землеробство – Прибутковий гектар», що триває в Києві.

Рішення щодо ширшого запровадження технології смугового ґрунтообробітку MZURI Pro-Til ухвалили, переконавшись у її ефективності. Зокрема, за рівнем збереження вологи в грунті вона удвічі ефективніша, ніж оранка.

За спостереженнями, проведеними у господарствах компанії, протягом квітня-липня 2021 року кількість грунтової вологи в орному шарі внаслідок застосування різних технологій обробітку змінювалася таким чином: за оранки – з 28,7 до 15 мм, за смугового обробітку – з 33 до 26,2 мм.

«Надалі ми тестуватимемо всі параметри технології спільно з Вінницькою філією Інституту охорони грунтів, Інститутом кормів та Інститутом фізіології рослин, адже хочемо мати наукове підтвердження обраної стратегії господарювання», – зазначив Іван Кривенко.

Нагадаємо, технологія MZURI Pro-Til дає змогу стабілізувати вміст вологи, азоту й фосфору в ґрунті протягом вегетації культур.