Агрономія

«Астарта» збільшила площі під органічними гірчицею та просом

«Астарта» збільшила площі під органічними гірчицею та просом

Агрофірма «Лист-Ручки» агропромхолдингу «Астарта-Київ», що у Гадяцькому районі на Полтавщині, уже протягом п’яти років займається органічним виробництвом. А цього року в умовах війни, яку розв’язала росія проти України, дещо скоригували сівозміну.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

Наразі на полях агрофірми вирощують такі органічні культури як льон, гірчицю, соняшник, сою, просо, пшеницю загальною площею 1,81 тис. га.

«Наразі у світі високий попит на лляну олію, тож уперше посіяли льон. Крім того, збільшили обсяги вирощування гірчиці та проса. Продукт переробки останнього також має попит у прихильників безглютенового харчування, і ми вже маємо замовлення на великі партії проса», – зазначає директор агрофірми «Лист-Ручки» Олександр Хоменко.

Важливим завданням залишається щорічне підтвердження статусу виробника органічної продукції, тож сьогодні тут активно готуються до чергової сертифікації від сертифікаційного органу «Органік стандарт», яка має відбутися 29 червня.

«Сьогодні ми спостерігаємо тенденцію до здорожчання органічної продукції, – каже фахівець комерційного відділу Юрій Соловей. – Цей ріст частково пов’язаний з тим, що в Україні загальний обсяг органічної продукції зменшився – через окупацію південних регіонів, блокування підприємств у Херсонській та Запорізькій областях. Що ж стосується інфляційних процесів у логістиці, зокрема, здорожчання пального, то вони нас торкнулися меншою мірою, ніж виробників зерна традиційного вирощування. Оскільки транспортування органіки – дуже тонкий процес, з високими ризиками, тож, аби продукція не втратила якості, замовники здебільшого беруть забезпечення логістики на себе».

Отож сьогодні, попри війну та складну економічну ситуацію в агрогалузі, саме у виробництві органіки компанія бачить непогані перспективи для розвитку. До того ж стрімко зростає інтерес до цієї продукції у споживачів з країн ЄС, зокрема, таких великих ринків як Німеччина, Швейцарія.

Нагадаємо, понад 70 органічних господарств України отримають грантову підтримку.