Агромаркет

Понад 70 органічних господарств України отримають грантову підтримку

Понад 70 органічних операторів органічного ринку буде підтримано в рамках грантової програми «Підтримка органічного сектору в Україні», яка ініційована об’єднанням «Органічна Ініціатива».

Про це повідомляє пресслужба Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА.

Загалом на першому етапі програми більше 100 господарств з різних регіонів України подали заяви на отримання гранту. При розгляді заявок пріоритет надавався мікро, малим та середнім підприємствам, площі яких розташовані на території Житомирської, Київської, Чернігівської, Харківської та Сумської областей, що були окуповані протягом перших місяців вторгнення. Також розглядались заявки з усіх інших регіонів України.

В списки переможців на отримання гранту за результатами голосування включено також два господарства Львівщини: ФГ Костіва Романа Пилиповича та ТОВ «Перший органічний розсадник», які займаються органічним рослинництвом. Зокрема, ФГ Костіва Романа Пилиповича здійснює вирощування зернових, бобових, олійних, овочевих культур та здійснює переробку: борошно, крупи, пластівці, а ТОВ «Перший органічний розсадник» вирощує органічні пряні трави, зелень, салати, овочі та ягоди. На сьогодні розпочато переробку: джеми, консервація.

«Щиро вітаємо переможців. Грантова підтримка на сьогодні є вкрай важливою, адже органічні виробники також розпочали посівні роботи та надають вирощену і вироблену органічну продукцію на потреби ЗСУ, територіальну оборону, а також надають прихисток внутрішньо переміщеним особам з різних куточків України та допомагають їм із харчуванням», – зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації Тетяна Гетьман.

Максимальний розмір підтримки в рамках першого етапу програми становитиме 70 тис. грн. Підтримка виробникам буде надана в різному обсязі.

«Всі деталі підтримки будуть обговорені окремо з кожним грантоотримувачем, про що вони отримують відповідні листи»,- поінформувала президентка Львівської міської громадської організації «Екотерра» Наталія Чоловська.

Раніше ми писали, як взяти землю сільгосппризначення в оренду під час війни. Також Рада спростила орендні земельні відносини під час війни.