Агрономія

Аргентина заборонить застосування хлорпірифосу з 2023 року

Національна агропродовольча служба здоров’я та якості Аргентини (Senasa) забороняє використання хімічних засобів захисту рослин на основі хлорпиріфос-етилу і хлорпірифос-метилу з 2023 року, пише agropages.com.

Senasa заборонила імпорт цієї діючої речовини у вересні і до кінця року припинила його поширення на місцевому рівні. Заборона на комерціалізацію і використання буде введена в дію через 455 днів з дати вступу в силу відповідної поставнови.

З цієї дати реєстрація активних інгредієнтів і фітосанітарних продуктів, що містять хлорпирифос-етил і хлорпирифос-метил, буде автоматично виключена з Національного реєстру засобів захисту рослин. Аналогічно рішення Senasa включає зниження гранично допустимих залишків (MRL), які можуть міститися в харчових продуктах, оброблених хлорпірифосом у процесі їх виробництва.

Межа визначення хлорпирифос-етилу і хлорпирифос-метилу встановлена на рівні 0,01 мг/кг для всіх сільськогосподарських продуктів, які виробляються на місцевому рівні або імпортуються для внутрішнього споживання, починаючи з 575 днів після вступу в дію постанови.

Нагадаємо, США також забороняє застосування хлорпірифосу на сільгоспкультурах. А в Україні Міністерство охорони здоров’я затвердило максимально допустимі рівні вмісту  хлорпірифосу і хлорпірифос-метилу в сільськогосподарській продукції та харчових продуктах на рівні 0,01 мг/кг (мг/л). Відповідний документ набирає чинності з 1 січня 2022 року.