Агрономія
Головне:
Агрономія

Американські вчені розробили картографічну платформу для боротьби з посухою

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Учені з Університету Іллінойсу (США) спільно з Центром передових біоенергетичних і біопродуктивних інновацій Міністерства енергетики США (CABBI) створили картографічну платформу BESS-STAIR, що дозволяє захищати сільськогосподарські культури від посухи.

Про це пише журнал Hydrology and Earth System Sciences.

За повідомленням розробників, BESS-STAIR вдає із себе нову систему супутникового картографування земель з високою роздільною здатністю. Вона дозволяє якісно управляти водними ресурсами, використовуючи дані про фотосинтез і кількість води та вуглецю. Система аналізує їх і дає знати користувачу, скільки води потрібно на даний момент для рослин в тому чи іншому регіоні.

Нову платформу успішно протестували на 12 експериментальних ділянках з кукурудзою по всій країні. За словами вчених, вона виявилася поки найточнішою з усіх відомих.

«BESS-STAIR має великий потенціал, щоб бути надійним інструментом для управління водними ресурсами і точного посіву кукурудзи в США і навіть у всьому світі, з огляду на глобальне охоплення його вхідних даних», – зазначив науковий співробітник Університету Іллінойсу Чонг Цзян.

Дослідники повідомили, що BESS-STAIR дозволяє точно оцінити сумарне випаровування (комбінація випаровування з ґрунту і транспірації від рослин) як у ясні, так і в похмурі дні, на відміну від традиційних методів дистанційного зондування, що дуже важливо для управління водними ресурсами. У майбутньому, на думку вчених, їх розробка стане корисна для боротьби з посухою.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!