Агрономія
Головне:
Агрономія

Американські вчені розробляють систему визначення оптимальної кількості азоту в ґрунті

Американські вчені отримали грант на розробку цифрової системи визначення оптимальної кількості азоту в ґрунті. Нова система враховує тип ґрунту і використання покривних культур у минулому, повідомляється на сайті Penn State.

Система дає змогу прогнозувати урожай кукурудзи. У своїх розрахунках сервіс спирається на ту кількість азоту, що виділяється з ґрунту і покривних культур, що розкладаються.

За словами голови проєкту і професора Коледжу сільськогосподарських наук штату Пенсільванія Джейсона Кея, однією з головних проблем сучасних аграріїв є точне визначення необхідної кількості азоту.

«На сьогодні жоден інструмент не дозволяє фермеру розрахувати кількість азоту, яке буде повільно виділятися з грунту і розкладаються покривних рослин протягом вегетаційного періоду. Без цих знань фермерам, які займаються органічним землеробством, доводиться покладатися на традиційні методи за оцінкою врожайності, що часто призводить до надлишку або дефіциту внесених в грунту добрив», – зазначив Джейсон Кей.

Дослідники Коледжу сільськогосподарських наук мають намір почати лабораторні експерименти для вивчення принципу роботи грунтових мікробів, що повільно вивільняють азот. Крім того, вчені планують тісну співпрацю з аграріями для перевірки своєї системи в практичних умовах.

Журнали