Агрономія

«Агротрейд» збільшить посівні площі під озимою пшеницею на 3 тис. га

Група компаній «Агротрейд» цього року засіє озимою пшеницею понад 18 тис. га. Це майже на 3 тис. га більше, ніж торік. Техніка вже працює на полях Харківської, Чернігівської, Сумської та Полтавської областей. Завершити посівну планують до 10 жовтня. 

Про це повідомляє пресслужба компанії.

«Умови для сівби озимих наразі дуже гарні: в ґрунті вдосталь вологи, а температура повітря типова для цієї пори року. Все це дає нам надію на багатий врожай наступного року», – зазначив директор агропромислового департаменту групи «Агротрейд» Олександр Овсяник.

Також компанія розпочала збір соняшнику, кукурудзи та сої. Традиційно жнива розпочалися в Харківському регіоні, як найбільш південному для компанії. Загалом цього року кукурудзою було засіяно 17,8 тис. га, соняшником – понад 8 тисяч, а соєю – майже 5 тис. 

Цей рік був успішним для органічного виробництва, під яке в компанії відведено 2,5 тис. га у Харківській області. Серед культур вирощування: кукурудза, соняшник, пшениця, гірчиця, горох та гречка.

«Ми приділили багато уваги органіці, впровадили нові технологічні підходи, обробку виконували оптичними культиваторами та змінили строки сівби. Усе це дало свої результати», – сказав Олександр Овсяник.

Як наслідок, урожайність культур значно перевищила план: пшениця – на 15%, гірчиця – на 32%, а горох – на 55%. 

До того ж компанія отримала гарні показники по пшениці. Група «Агротрейд» не тільки зібрала більше зерна, ніж планувалося, але і його якість перевищила сподівання: 70% пшениці підпадає під класифікацію продовольчої й тільки 30% є фуражною.

Нагадаємо, найбільшу частку в озимому клині Dnipro Agro Group займатиме пшениця.