Агрономія

Агропідприємство на Херсонщині визначило оптимальні строки та глибину сівби озимої пшениці

Агропідприємство на Херсонщині визначило оптимальні строки та глибину сівби озимої пшениці

У Херсонській області у посівний період доволі часто спостерігається дефіцит вологи, тому для того, щоб насіння встигло «вхопити» вологу, треба скоротити строки сівби.

Зокрема слід одразу, як тільки випав дощ, заходити в поле з технікою й старатися засіяти максимальну площу, зауважує Андрій Щедрінов, власник фермерського господарства «Теллус-Юг».

За його словами, оптимальна глибина висіву умовах Херсонщини – 3-4 см: зерно швидше сходить, не втрачає енергію на сходи, краще кущиться й формує урожай. 

Минулий рік яскраво продемонстрував, що там, де господарство сіяло на більшу глибину, прагнучи дістати вологу, результат був набагато гіршим.

Озиму пшеницю в «Теллус-Юг» сіють з невеликими нормами висіву – звісно, це за умови дотримання оптимальних строків сівби, внесення добрив. 

Найкращий результат отримували за сівби 90-100 кг, або 2,5 млн насінин на гектар. Завдяки цьому вдається отримати продуктивне кущення з осені, рослина набирає більше цукрів для перезимівлі, їй вистачає площі для живлення навіть у посушливих умовах.

Висівають сорт Шестопалівка, яку селекціонувало фермерське господарство «Бор». 

Максимальна врожайність, яку отримало «Теллус-Юг» на своїх піщаних ґрунтах, становила 70 ц/га.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!