Агрономія

Агроном розповів, як ефективно захистити пшеницю

Агроном розповів, як ефективно захистити пшеницю

У господарстві «АФ «Козацька»» для ефективного захисту пшениці застосовують тільки оригінальні ЗЗР і діють превентивно, бо вважають, що краще проблемі запобігти, ніж потім із нею боротися. Працюють згідно з регламентом і обробок не пропускають.

Про це розповів головний агроном ТОВ «АФ „Козацька”» Михайло Ткаченко в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«Захист починається з протруювання насіння. Обробляємо найкращим протруйником. Маємо власну очисну машину – очищуємо зерно, протруюємо його і пакуємо в біг-беги. Нічого до протруйника не додаємо – ні мікроелементів, ні стимуляторів. І ніхто нас не переконав, що вони покращать розвиток культури. Бо з досвіду знаємо: все залежить від якості відкаліброваного насіння й системи живлення», – зазначив Михайло Ткаченко.

За його совами, якісне протруювання насіння – це надійний захист сходів аж до весни, восени більше жодних обробок не здійснюють.

Навесні з відновленням вегетації у фазу «середина кущення» посіви обробляють баковою сумішшю фунгіцидів, гербіциду, інсектициду плюс карбамід і сульфат магнію. Друга обробка ЗЗР – у фазу «початок виходу в трубку» фунгіцидом, інсектицидом, до яких додають карбамід та сульфат магнію. Третя обробка – у фазу «початок виходу прапорцевого листка» фунгіцидом для боротьби з хворобами листя й колоса зернових культур та інсектицидом плюс карбамід і сульфат магнію.

«Таким чином, завдяки пролонгованій дії усіх фунгіцидів до 40 днів отримуємо надійний захист пшениці», – додав агроном.

Раніше ефективною схемою захисту озимої пшениці поділилися в господарстві «АгроРось».