Агроном поділився ефективною технологією вирощування озимого ріпаку за посушливих умов
ТОВ «Світанок» господарює в зоні ризикованого землеробства (Дніпропетровька обл.), де основна проблема – брак вологи. Тому останнім часом перейшли на мінімальну підготовку ґрунту до сівби після збирання попередника – озимої пшениці чи ячменю.
Про це розповів головний агроном господарства Дмитро Єрморенко в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.
«Наша сівозміна складається з озимої пшениці, озимого ячменю, соняшнику й ріпаку, яким засіваємо 500 га (п’ята частина всього земельного банку). Намагаємося максимально рівномірно вкрити поле світлою розсіченою соломою, а далі прямо по стерні сіємо ріпак. Бо дискування чи лущення стерні змшує солому із ґрунтом – тоді важко отримати сходи. Якщо збираємо попередника пізно, в кінці липня, через кілька днів заходимо в поле переробленим комплексом Horsch Maestro NT, який розгортає солому і кладе насіння ріпаку на невелику глибину у вологий ґрунт», – зазначив агроном.
Тобто фактично сіють за технологією strip-till. Якщо збирають зернові в кінці червня – першій половині липня, щоб занадто рано не сіяти (бо ранні посіви ріпаку також можуть пропасти через брак вологи), чекають дощу або ж накопичення вологи під соломою.
«Щоправда, під соломою проростають і бур’яни, тож перед сівбою ми їх знищуємо гліфосатом. Через 3-10 днів сіємо. Знову ж таки, все залежить від запасів ґрунтової вологи, прогнозу погоди – бо за великої спеки можна розпакувати рядок і покласти туди насінину, яка почне чіплятися за ґрунт, а через брак вологи загине. Тому це все більше імпровізація, ніж правила», – додав Дмитро Єрморенко.
Раніше повідомлялося, як запобігти вимерзанню рослин озимого ріпаку пізніх строків сівби та як зменшити ризик переростання озимого ріпаку за надранніх і ранніх строків сівби.