Агрономія

Агрофірма «Ольгопіль» заклала демоділянки 106 сортів озимої пшениці

Щороку агрофірма «Ольгопіль» випробовує сорти пшениці, створює агрономічний полігон різних селекцій – як вітчизняної, так і імпортної. Цього року на агрополігоні в СТОВ АФ «Ольгопіль» представлено 106 сортів озимої пшениці різних оригінаторів.

Про це повідомили в господарстві.

За словами агронома з насінництва АФ «Ольгопіль» Миколи Кіпайкіна, роблять це для того, щоб побачити, як кожен сорт адаптується до наших широт. Разом з тим традиційно власні демопосіви з 12 топових сортів озимої пшениці представляє й агрофірма «Ольгопіль».

«Щороку наше господарство закладає демоділянки, де представлені найкращі сорти озимих культур. Цього року на полях агрофірми представлено 106 сортів озимої пшениці від провідних компаній та наукових інститутів, – каже Микола Кіпайкін. – Випробовуємо різну селекцію, спостерігаємо за новинками. Різним компаніям та науковим інститутам цікаво рекламувати в нас свою продукцію, а ми маємо можливість відібрати краще з того, що пропонують і перевірити його у наших посушливих широтах».

Окрім демоділянок з озимою пшеницею, агрофірма заклала серйозних демонстраційний полігон з гібридами озимого ріпаку, а також виділила площу під демоділянки гібридів кукурудзи вітчизняної та іноземної селекції. Раніше були ділянки й цукрових буряків, оскільки наразі їх у сівозміні лишилося обмаль, тому із дослідів вони випали. Адже ставку у цьогорічному сезоні господарство робить на озимину.

Нагадаємо, Микола Кіпайкін назвав головні принципи вирощування власного якісного насіння.