Агрономія

AgriLab Farming провела свою першу посівну на Чернігівщині

Компанія AgriLab Farming здійснила першу посівну на полях новоствореного господарства із застосуванням технологій точного землеробства.

Про це AgroTimes повідомляє прес-служба AgriLab Farming.

Господарство AgriLab Farming обробляє 1200 га у Чернігівській області.  Поля компанії мають «легкі» піщані ґрунти з дуже строкатими фізико-хімічними та біологічними властивостями та багатьма низькопродуктивними зонами. Мета компанії – досягнення прибутковості з поступовим покращенням загального агрофону земель. Для цього вже з першого року почали впроваджувати ресурсозберігаючі технології і точне землеробство.

У структурі посівів цього року 65% кукурудзи і 35% соняшнику. Насіння кукурудзи обрали північноамериканської селекції Universeed, соняшнику – німецької селекції Strube (LNZ).

Обираючи гібриди, особливу увагу приділили ефективній врожайності. На полях AgriLab Farming вона коливається від 5 до 7 т/га по кукурудзі і на рівні 2-3 т/га по соняшнику. Це досить небагато, тому важливо керувати собівартістю. Відповідно до цього визначили, що насіння кукурудзи має коштувати на рівні не більше $ 120/га.

Також важливою стала посухостійкість гібридів, оскільки на Чернігівщині загальна кількість опадів за рік може сягати навіть 500 і 600 мм. Однак у критичні періоди росту і розвитку рослин часто спостерігається посуха.

Висів здійснювали зі змінними нормами відповідно до карти-завдання.

«На цьому полі одні ділянки мали запаси продуктивної вологи після виходу із зими 120 мм у метровому шарі, а інші – менше 80 мм. Тому тут аж ніяк не можна застосовувати одну норму. Ми моніторимо запаси продуктивної вологи в динаміці, як по полях так і в межах поля», – зауважив Ярослав Бойко, СЕО AgriLab.

Нагадаємо, AgriLab розробила систему GPS-моніторингу сільгосптехніки і контролю палива.