Агрономія

Аграріїв Черкащини попереджають про активізацію стеблового кукурудзяного метелика

Як застерігають фахівці Управління фіто санітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області, у фазі викидання волоті кукурудзою відбуватиметься літ та яйцекладка стеблового кукурудзяного метелика, який також пошкоджує посіви соняшнику, проса, сорго і конопель. 

Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області.

«Обмежить його шкідливість застосуванням вогнівкової раси трихограми. Перше внесення потрібно проводити за фіксування початку льоту та яйцекладки (пошук яйцекладок починають після 3-4 днів від початку льоту), повторне – через 5-7 днів», – ідеться в повідомленні.

Як зазначається, кратність внесення трихограми можна збільшувати за потребою. У червні продовжуватиметься літ метеликів підгризаючих совок (озимої, окличної), листогризучих (совки-гамми, капустяної та інш) та розпочнеться літ І покоління бавовникової совки, поширення яких також можливо шляхом випуску трихограми. 

Трихограма – один із найбільш поширених агентів біологічного методу захисту рослин і є паразитом яєць багатьох комах-шкідників, зокрема, різних видів лускокрилих. 

За умови правильного використання – з дотриманням технології, застосування трихограми є досить ефективним і виправданим.