Агромаркет

З’явився алгоритм дій для участі в аукціонах з продажу газу за пільговою ціною

З’явився алгоритм дій для участі в аукціонах з продажу газу за пільговою ціною

25 січня виробники соціально значущих продуктів мають подати заявку, щоб мати можливість брати участь у аукціонах для придбання природного газу українського видобутку.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства, посилаючись на алгоритм дій для виробників соціально значущих продуктів, який розробив Комітет із нагляду за біржовими торгами з продажу газу власного видобутку.

Згідно з алгоритмом, щоб успішно подати заявку на придбання природного газу, слід виконати такі умови:

а) до кінця дня 24 січня слід звірити списки суб’єктів господарювання, які подавали заявки на включення до Переліку суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є, зокрема, виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість, із Переліком, затвердженим наказом Мінагрополітики від 21.01.2022 № 25;

б) якщо суб’єкта господарювання немає в Переліку, до 17:00 25 січня необхідно спрямувати офіційного листа на Мінагрополітики за підписом керівництва ОДА або профільної аграрної асоціації, які уклали з Міністерством аграрної політики та продовольства України Меморандум щодо включення до Переліку на електронну пошту: [email protected] та продублювати на [email protected]

До листа обов’язково має бути доданий Витяг із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань із зазначеними КЕКВ.

Визначитися з акредитованим на українській енергетичній біржі постачальником газу, який буде представляти ваші інтереси на торгах.

Із 01 до 05 лютого суб’єкти господарювання, включені до Переліку, подають заявки щодо придбання газу на березень на електронну скриньку: [email protected]

Заявка, додаток до неї та копія договору з трейдером подаються одним файлом у форматі PDF.

До 10 лютого відбудеться затвердження Списку суб’єктів господарювання, які подали заявки на купівлю газу власного видобутку на березень.

Далі виробники соціально значущих продуктів мають ознайомитись із рішенням Комітету з нагляду за біржовими торгами з продажу газу власного видобутку щодо переліку допущених суб’єктів до торгів.

Після чого потрібно повідомити постачальника газу щодо участі в торгах, які відбуваються до 22 числа поточного місяця.

Нагадаємо, виробників соціально значущих товарів допустили до біржових торгів з продажу газу. Також ми писали, що держава регулюватиме ціни на газ для виробників соціально значущих товарів.