Агромаркет

Знову зміни у порядках заповнення податкових накладних та податкової звітності з ПДВ

Міністерство фінансів України внесло 2 лютого 2021 року зміни до форми розрахунку податкових зобов’язань та порядків заповнення податкової накладної та звітності з ПДВ.

Про це AgroTimes повідомила керуючий партнер ТОВ «АК «Міжнародна правова безпека» Тетяна Паєнтко.

«Форми податкової накладної та розрахунку коригування її кількісних і вартісних показників виклали у новій редакції, за якою відтепер у рядку “код” зазначається ознака джерела податкового номера відповідно до реєстру, якому належить податковий номер особи», – зазначила експерт. – Збільшено також  максимальну кількість найменувань поставлених товарів чи послуг в одній накладній до 99999 позицій, що має зменшити адміністративне навантаження на платників ПДВ».

Щодо змін до Порядку заповнення звітності з ПДВ, то, зокрема, було скасовано додаток 1 до Порядку  „Заява про вибір квартального звітного (податкового) періоду” та обов’язок щодо відображення розшифровки податкових зобов’язань платника податку за звітний період у розрізі контрагентів.

Як зазначила Тетяна Паєнтко, платникам ПДВ треба звернути увагу, що певних змін набуло і Повідомлення про делегування філіям права складання податкових накладних.

Нагадаємо, ще в грудні ДПА оприлюднила свою позицію щодо правил заповнення оновленої податкової декларації з податку на прибуток.