Агромаркет

Збитки від втрати гумусу в Україні за 20 років становлять понад 450 млрд грн, - науковці

За даними Інституту охорони ґрунтів України, двадцятирічні втрати гумусу в грошовому еквівалентні становлять понад 450 млрд грн.

Про це повідомив радник міністра внутрішніх справ Михайло Апостол на своїй Фейсбук-сторінці.

«З вересня по травень в Україні випало 70% опадів від норми: 153 мм при нормі 211 мм. Територія України – 60,4 млн га. Недостача – 58 мм, або 35 трильйонів літрів води, що більше за 10 київських водосховищ», – зазначив Михайло Апостол.

За його словами, відновити нульовий рівень деградації земель нам уже не вдасться, адже 1 см родючого ґрунту (гумусу) в природних умовах відтворюється 300-400 років.

«Основне завдання, яке повинно сьогодні стояти перед владою і суспільством, – не допустити погіршення стану родючості землі. Адже головним фактором, який визначає цінність земель, є його родючість. А ми робимо все, щоб наші чорноземи деградували, підкислювалися, засолювалися, проходили ерозійні процеси; зменшувалась кількість гумусу та корисних мікроорганізмів, які його формують; відбувалися пилові бурі; відчувався постійний дефіцит вологи», – зазначив радник міністра.

За його словами, все це призводить до опустелювання та наближення аграрної, продовольчої й економічної криз.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!