Агромаркет

Запрацювала гаряча лінія для агровиробників та громад, що зіштовхнулися з корупцією в земельних відносинах

Запрацювала гаряча лінія для агровиробників та громад, що зіштовхнулися з корупцією в земельних відносинах

Агровиробники та представники громад, що зіштовхнулися з проявами корупції чи рейдерства  у земельних відносинах, тепер можуть отримати безкоштовну юридичну допомогу.

Про це повідомляє пресслужба Програми USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО).

Для цього достатньо звернутися на гарячу лінію +38 (044) 334 82 10, створену в рамках проєкту «Земля без корупції», який реалізує юридична компанія MORIS за підтримки Програми USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО). Також можна отримати письмову консультацію, надіславши запит на електронну пошту: [email protected].

Консультації надаватимуть провідні адвокати та юристи компанії MORIS, які спеціалізуються на земельному законодавстві. Звертатися можуть як агровиробники, так і землевласники, землекористувачі, представники громад чи мікро-, макро-, середніх підприємств. Вони зможуть отримати безкоштовну допомогу у вирішенні будь-яких ситуацій, пов’язананих із земельними питаннями, якщо у них є корупційні обставини чи спроби рейдерства.

«Згідно дослідження проявів корупції у земельних відносинах, проведеного за ініціативою Програми USAID АГРО, у 2024 році із корупцією стикалося 16% із понад 1000 опитаних агровиробників. Проте із них лише 9% заявили про неї. Наше завдання  – знизити рівень корупції у земельних відносинах, зокрема й через підвищення спроможності землекористувачів захисти свої майнові права», – підкреслив  адвокат Роман Титикало, керівник проєкту «Земля без корупції», партнер юридичної компанії MORIS.

Окрім юридичних консультацій, у межах проекту «Земля без корупції» будуть проходити навчальні заходи з питань протидії корупції та незаконному захопленню землі. Також група експертів проєкту буде проводити моніторинг корупційних ситуацій, а також аналіз законопроектів у сфері земельних відносин для виявлення та попередження корупційних ризиків.

Довідково: «Земля без корупції» – ініційований Програмою USAID АГРО проєкт, метою якого є запобігання проявам корупції в сфері земельних відносин та захист прав землевласників і землекористувачів. Реалізовує проєкт юридична компанія MORIS.

Нагадаємо, 188 кримінальних проваджень про рейдерство було зафіксовано за 5 місяців цьогоріч за даними Генпрокуратури.