Агромаркет

Закупівельні ціни на соняшник виросли на 200-400 грн/т

З початку тижня ціни на соняшник з доставкою на завод виросли на 200-400 грн/т до 19 -20,5 тис. грн/т (722-775 $/т з ПДВ) для олійності 46-48% та з премією за кращий вміст олії. Виробники стримують продажі, очікуючи підвищення цін до торішнього рівня та зниження вартості перевезень, які за останні місяці подорожчали вдвічі.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржи GrainTrade. 

За оцінками переробників, виробники реалізували лише 1/3 зібраного соняшника, хоча зазвичай в цей період вже продано майже половину врожаю. Щоб завантажити потужності, переробники змушені піднімати закупівельні ціни, навіть попри отримання від’ємної маржі переробки.

Ціни пропозицій української соняшникової олії з поставкою в грудні виросли до 1420-1430 $/т FOB на тлі зменшення пропозицій соняшника та невизначеності з подальшою інтенсивністю поставок.

Ціни на соняшникову олію підтримує невпинне подорожчання пальмової олії, лютневі ф’ючерси на яку на біржі в Малайзії вчора знову виросли на 2% до місячного максимуму 4998 рінггитів/т або 1196 $/т.

На біржі в Китаї ф’ючерси на пальмову олію виросли на 1% до 1526 $/т, а на соєву – на 0,6% до 1510 $/т.

Грудневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго залишилися на рівні 1306 $/т, не відреагувавши на збільшення тижневих продажів соєвої олії до найвищого в сезоні рівня – 67,5 тис т.

В Україні дощі найближчими днями можуть збільшити пропозиції автотранспорту, що дозволить активізувати перевезення законтрактованого соняшника з господарств на заводи та збільшити продажі на тлі зростання закупівельних цін.

Аграрії мають значні запаси обігових коштів, тому очікують зростання цін до торішнього рівня 24-27 тис грн/т з доставкою на завод. Проте вони не враховують, що Україна та Росія зібрали більший, ніж торік, врожай соняшника, а надходження на ринок навесні рекордного врожаю сої з Бразилії може обвалити ціни на олію, тому переробники не зможуть продати соняшникову олію за високими цінами.

Нагадаємо, ключовими ринками для української олії є Індія та Китай.