Агромаркет

Законопроєкт про розпаювання земель державних підприємств ухвалено в першому читанні

Верховна Рада ухвалила в першому читанні проєкт Закону № 3012-2 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)». За цей законопроєкт проголосувало 267 народних депутатів.

Про це повідомляє Інформаційно-аналітичний портал АПК.

«Метою цього законопроєкту є оптимізація процедури приватизації земель державних сільськогосподарських підприємств. Його ухвалення забезпечить визначення на законодавчому рівні чіткого та працюючого механізму приватизації земель державних с/г підприємств, установ, організацій, що сприятиме реалізації працівниками таких підприємств права на одержання земельної частки (паю)», – зазначив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.

Документ пропонує наступний порядок приватизації земель державних с/г підприємств, установ, організацій:

  1. Встановлюються правила, за яких приватизації підлягають лише землі державних с/г підприємств, установ, організацій.
  2. Запроваджуються норми, за якими приватизація земель с/г підприємств може здійснюватися як в процесі приватизації самих підприємств, так і без прийняття рішення про їх приватизацію, на підставі рішення органу, до сфери управління якого належить підприємство, а також при ліквідації підприємств.
  3. Встановлюється, що при приватизації земель підприємств здійснюється такий розподіл їх сільськогосподарських угідь:
  • до 40% земель розподіляється між працівниками підприємства та пенсіонерами з їх числа, працівниками державних і комунальних закладів соціальної сфери села (при цьому площа земель, що передається у власність одного працівника підприємства або пенсіонера з числа колишніх працівників підприємств визначається у розмірі середнього розміру земельної частки (паю) по району, а для працівників закладів соціальної сфери не може перевищувати 2 га);
  • до 20 % земель передаються у власність учасникам бойових дій для ведення особистого селянського господарства (при цьому площа земель, що передається у власність однієї особи не може перевищувати 2 га);
  • не менше 40% передаються в оренду на земельних торгах (крім випадків приватизації земель підприємств у зв’язку з приватизацією самих підприємств).

У випадку приватизації земель підприємств у зв’язку з приватизацією самих підприємств, землі, які залишились після розподілу між працівниками підприємства, працівниками державних і комунальних закладів соціальної сфери села та учасниками бойових дій, передаються в оренду на 50 років господарському товариству, у яке перетворюється підприємство.