Агромаркет

За рік Китай на 85% збільшив імпорт української агропродукції

Основними ринками збуту вітчизняної агропродукції залишаються три регіони – країни Азії, Європейського Союзу та Африки. Загалом на них припадає понад 90% вартості українського експорту сільгосппродукції.

Про це повідомив заступник директора ННЦ «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

За його словами, визначальними позиціями у товарній структурі вітчизняного агропродовольчого експорту є зернові та олійні культури, олія, залишки і відходи, а також м’ясо. Їх сукупна частка становить близько 85% в аграрному експорті.

Позицію основного імпортера вітчизняної агропродукції традиційно утримують азійські країни, які за січень-вересень 2019 року закупили українського продовольства на $6,529 млрд. Частка Азії за цей період склала 41,4% від загального експорту аграрної продукції.

Третина вітчизняного експорту сільгосппродукції (33,9%) припадає на країни ЄС. Так, за дев’ять місяців поточного року вони закупили українського продовольства на $5,344 млрд.Обсяги експорту до країн Африки склали 2400 млн дол. США – 15,2% від загального експорту аграрної продукції.

«Зростання вартісних обсягів експорту української агропродовольчої продукції у січні-вересні 2019 року спостерігається по всіх напрямках. Найбільше обсяги поставок збільшилися до країн ЄС – на $1,2 млрд. Експорт до країн Азії зріс на $0,8 млрд, до африканських країн – на $0,7 млрд.  А експорт вітчизняної сільгосппродукції до країн СНД скоротився. Країни цього регіону за січень-вересень 2019 року імпортували українського продовольства на $1,045 млрд, що склало 6,6% від загального експорту аграрної продукції», – зазначив Микола Пугачов.

За результатами січня-вересня 2019 року рейтинг країн – імпортерів вітчизняної агропродукції очолив Китай, який торік за цим показником посідав третє місце. З початку нинішнього року ця країна закупила українського продовольства на $1,364 млрд, майже на 85% перевищивши відповідний показник минулого року.

Друге місце утримує Єгипет, який імпортував з України сільгосппродукції на 1,188 млрд, третє – Нідерланди ($1,125 млрд).

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!