Агромаркет

За рахунок використання альтернативних джерел енергії «НІБУЛОН» заощадив понад 1,6 млн грн

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Завдяки використанню альтернативних джерел енергії компанія «НІБУЛОН» за три роки зекономила майже 167 тисяч кубометрів блакитного палива.

Протягом 2016–2019 років компанія встановила твердопаливні котли на 7-х своїх підприємствах. Сьогодні за допомогою альтернативного твердого палива здійснюється обігрів адміністративно-побутових та виробничих приміщень ТОВ «Колосівський елеватор», ТОВ «Старобільський елеватор», філій «Новоодеська», «Прибужанівська», «Кам’янець-Подільська», «Тетерів» та «Мар’янівська».   Найближчим часом модульні твердопаливні котельні будуть облаштовані на філіях «Козацька», «Денихівська» та «Скороходівська». 

Загалом за весь час реалізації програми компанія переробила більше 353 тонн зернових відходів, з яких отримано близько 307,4 тонн готових брикетів та 5,6 тонн рослинної технічної олії. За рахунок використання альтернативного твердого палива для обігріву адміністративно-побутових та виробничих приміщень підприємств компанії вдалося зекономити 166 827 кубометрів природного газу, що у вартісному виразі становить  понад 1,6 млн грн. 

«Переробка зернових відходів у паливні брикети та їх використання в якості палива для отримання енергії не лише зменшує залежність підприємства від традиційних видів палива та мінімізує витрати, але й має позитивний екологічний ефект. Адже одним із складників цих відходів є насіння бур’янів, у тому числі амброзії, і переробка їх у паливні брикети вирішує також проблему утилізації насіння карантинних бур’янів. Відповідно знижується  забрудненість полів та зменшується завантаженість місцевих сміттєзвалищ, де раніше здійснювалось захоронення цих відходів», – зазначила керівник відділу охорони навколишнього середовища компанії Алла Ізмєстьєва. 

Ккрім того, в якості палива «НІБУЛОН» також використовує відпрацьовані масла (гідравлічні, трансмісійні, редукторні, моторні, картерні, компресорні) та нафтові залишки, утворені від зачистки резервуарів для зберігання палива (пічного, дизельного), що виникають внаслідок виробничої діяльності.

Наразі загальна вартість інвестицій компанії у згадані енергозберігаючі проєкти складає більше 4,5 млн грн.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями