Агромаркет

За перше півріччя в Україні розмінували майже 10 тисяч га

За перше півріччя в Україні розмінували майже 10 тисяч га

За перше півріччя в Україні розмінували майже 10 тисяч гектарів територій, що складає 104,4% від запланованих (9 567 га) площ, визначених у Плані гуманітарного розмінування на поточний рік.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України.

Загальний прогрес нетехнічного обстеження територій склав 67%: в 16 територіальних громадах НТО вже завершене, ще в 97 — триває.

Станом на зараз початковим етапом розмінування є проведення нетехнічного та технічного обстеження територій з подальшим наданням їм статусу імовірно забруднених або забруднених ВНП або поверненням таких земель до використання у разі відсутності загрози. Відповідні дані вносяться до системи управління інформацією про протимінну діяльність. Проте процес безпосередньо розмінування не підлягає моніторингу. Через це відсутня можливість спростувати чи підтвердити проведення всіх заявлених оператором робіт у повному обсязі.

«Наступний крок — запровадити моніторинг безпосередньо у розмінуванні. Мінекономіки спільно з Міноборони, МВС, ЦГР та іншими стейкхолдерами в межах робочої групи напрацюють нормативно-правові рішення для моніторингу процесу розмінування. Це дозволить бачити хід робіт з розмінування безпосередньо, коли вони тривають, а оператори за потреби зможуть обирати найоптимальніші підходи очищення після старту робіт», — підкреслив заступник міністра економіки, довкілля та сільського господарства України Ігор Безкаравайний. 

Нагадаємо, середня вартість розмінування 1 га землі у травні становила 63,4 тис. грн/га.