Агромаркет

За десять місяців експорт агропродукції зріс на 22%, імпорт – на 11%

Протягом січня-жовтня поточного року експорт агропродукції з України склав $17,9 млрд, що на 22% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це повідомляє Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ).

Імпорт зазначеної продукції за аналогічний період зріс на 11% і склав $4,4 млрд. В цілому зовнішньоторговельний баланс агропродовольчої продукції склав $13,5 млрд.

«Експорт продукції АПК займає вагому частку в структурі торгівлі України. За січень-жовтень 2019 року частка агропродовольчої продукції в структурі загального експорту товарів з України склала 43%, у той час як у структурі імпорту – 9%», – ідеться в повідомленні.

У товарній структурі експорту найбільше зросли поставки з України продукції рослинництва – на 36%, або $2,7 млрд. Слід зазначити, що частка експорту продукції рослинництва в загальній структурі експорту агропродовольчої продукції становить 58%.

Як зазначається, нарощення поставок продукції рослинництва відбулося за рахунок збільшення експорту кукурудзи на 61%, або $1,5 млрд. Також на 12%, або $274 млн зріс експорт готових харчових продуктів. Найбільше по цій категорії зросли поставки соняшникової макухи – на 22%, або $146 млн.

У товарній структурі імпорту збільшилися закупівлі продукції тваринництва – на 15%, або $106 млн (за рахунок закупівель риби мороженої та сирів).

Також зріс імпорт продукції рослинництва на 13% або $159 млн (за рахунок імпорту фруктів) та готових продуктів – на 9%, або $173 млн (за рахунок закупівлі тютюнової сировини та продуктів для годівлі тварин).

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!