Агромаркет

З якими викликами зіткнуться польські розсадники

З якими викликами зіткнуться польські розсадники

Найближчим часом для польського розсадництва великим викликом стане пошук належної кількості працівників, що мають кваліфікацію для роботи в розсаднику, пише журнал «Садівництво по-українськи».

Наплив робітників зі східних ринків лише частково вирішить це питання – перешкодою стане і затягнута процедура їх легалізації у країні, і значна плинність таких кадрів у господарстві.

До серйозних викликів слід зарахувати й дефіцит ґрунтів для розсадництва, внаслідок цього зростатиме ціна їхнього придбання чи оренди.

Далі у рейтингу – загроза нових, раніше не знаних у країні патогенів, наприклад дрозофіли сузукі; конкуренція з боку деяких «розсадників», що перебувають поза всяким контролем і значно збивають ціну саджанців.

Вихід поляки вбачають не лише в збільшенні обсягів виробництва. Розсадницьким господарствам варто ретельніше пристосувати перелік культур і сортів, які вони пропонують споживачеві, до мінливих вимог ринку.

Також слід прагнути до скорочення періоду повернення витрачених коштів, зменшення ручної праці й підвищення кваліфікації всіх працівників на підприємстві.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!