Агромаркет

З початку року в Україні оформлено аграрних розписок вартістю понад $320 млн

З початку року в Україні оформлено аграрних розписок вартістю понад $320 млн

Із початку 2019 року українські аграрії оформили 1,25 тис. аграрних розписок загальною вартістю понад $320 млн.

Про це повідомив спеціаліст з фінансового сектору Міжнародної фінансової корпорації (IFC) Кирило Мухомедзянов.

За його словами, загалом із початку впровадження в Україні аграрних розписок вітчизняним сільгоспвиробникам видано понад 2,1 тис. таких розписок.

«Проект існує в Україні п’ятий рік – це останній рік його існування, оскільки в червні 2020 року він завершується. Водночас уже на сьогодні проектом профінансовано майже $600 млн аграрних розписок, що є дуже суттєвою сумою», –  зауважив Кирило Мухомедзянов.

Він підкреслив, що з відкриттям ринку землі в Україні очікується зростання залучення аграрних розписок, адже він створить певний тиск на оборотний робочий капітал агровиробників. 

Кирило Мухомедзянов додав, що аграрні розписки прийшли до України з Бразилії, де завдяки цьому інструменту агровиробники щорічно отримують до $30 млрд. Потенціал зростання обсягу аграрних розписок в нашій країні також є дуже великим. 

Нагадаємо, що зараз із аграрними розписками вже працюють понад 130 кредиторів, серед яких як українські, так і міжнародні компанії. На сьогодні кошти залучаються під заставу 35 різних сільгоспкультур, зокрема і нішевих. 

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!