Агромаркет

З міскантусу отримали етанол

Швейцарська хімічна компанія Clariant під час переробки міскантусу отримала етанол та лігноцелюлозний цукор.

Про це повідомляє «ЛКМ портал».  

Переробка цієї трави у біосировину стала частиною проекту “Вирощування передових технічних культур на маргінальних землях для біоочищення”, що фінансується Євросоюзом.

Проект з бюджетом у 15 млн євро реалізується у рамках дослідницької та інноваційної програми Horizon 2020 Європейського Союзу.

Хорватська нафтова компанія INA, як учасник проекту, у лютому 2019 року надала Clariant близько 30 тонн міскантуса.

Для випробування INA вибрала технологію Sunliquid Clariant. Тести показали, що технологія Sunliquid підходить для переробки міскантусу в етанол і цукру – ці продукти можуть стати основою для виробництва хімічних речовин.

«Ці випробування стали важливою віхою для нас, засвідчивши ефективність технології для переробки біомаси. Таким чином, рослина зарекомендувала себе як сировина для виробництва лігноцелюлозних цукрів та етанолу», — зазначив керівник напрямку біопалива і похідних речовин Clariant Маркус Рарбах.

Нагадаємо, міскантус — це швидкоростуча енергетична культура, багаторічна трава, яка вважається однією із енергетичних рослин європейської кліматичної зони. У США насадження міскантусу дали у 2,4 раза більше біомаси аніж просо на сусідніх тестових полях. Рослини невибагливі до ґрунту, вологи та температури, а врожайність їх сягає 30-35 т сухої речовини p /га з високим вмістом целюлози.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!